FIRAT SAVAT

   

  

   Kurucularımızdan Fırat Savat; 15 yılı aşkın süredir devam eden basketbol antrenörlüğü kariyerinde her yaş ve seviyede çocuk ve gençlerle çalışma fırsatı bulmuş, Türkiye dışında Amerika kıtasında Meksika'da ve Uzak Doğu'da Vietnam'da antrenör olarak çalışmıştır. Türkiye'de son dönemlerde çalıştığı Ege Elit Spor Kulübü'nde birçok sporcunun özel okullardan burs almasında, yıldız, genç milli takımlarına seçilmesinde, profesyonel takımların altyapılarına transfer olmasında görev ve sorumluluk almıştır. Birçok öğrencisinin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları başta olmak üzere üniversitelere yerleşmesi için çalışmalar yapmıştır. 

   Antrenör olarak ilk yurt dışı deneyimini yaşadığı Meksika'da kaldığı iki yıla yakın dönemde farklı üniversite ve özel okullarda antrenör olarak çalışmasının yanı sıra, kapsamlı spor organizasyon ve spor pazarlaması firmaları ile projeler üretme ve bu projeleri hayata geçirme fırsatı yakalamıştır. 2013-2014 sezonunda görev aldığı Vietnam'da ise Avustralya,Kanada,Singapur,İngiltere ve ABD merkezli uluslararası okullarda dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere basketbol eğitimi vermiştir. 2014 yılından itibaren tekrar Türkiye'ye dönüp İzmir'deki basketbol okullarında ve altyapı kulüplerinde 6-16 yaş arası basketbolcular ile çalışmaya başlayan Fırat Savat, bu organizasyonlar dahilinde antrenör olarak görev almıştır. 2012 yılından itibaren Plus Basketball çatısı altındaki bireysel antrenman ve rehberlik yaptığı sporcularına ulusal ve uluslararası alanda fırsatlar yakalamaları ve gelişimlerini sürdürmeleri için yardımcı olmaktadır. 2019 yılına kadar İzmir'de birçok basketbol okulu ve altyapı kulübünde farklı yaş ve seviyede basketbolcuya eğitim vermiştir.

     2019 yılından itibaren Tayland'ın Bangkok şehrinde uluslararası basketbol akademilerinde ve uluslararası okullarda her yaştan ve farklı ülkelerden sporculara basketbol eğitimi vermesinin yanı sıra, kamplar düzenlemiş ve bireysel antrenman programları uygulamıştır.

   2021 yılı sonu itibariyle tekrar Türkiye'ye dönen Fırat Savat çalışmalarına İzmir merkezli olarak devam etmekte ve globalleşen spor ve eğitim dünyamızda birçok ulusal ve uluslararası organizasyon ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

  İngilizce,Türkçe ve İspanyolca dillerini bilen Fırat Savat, internet ve teknoloji ile yakından ilgilenmektedir.

  Basketboldan fırsat buldukça fotoğraf çekmek için geziler yapmak ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmek en büyük hobilerindendir.

  İngilizce ve İspanyolca öğretim görevlisi Gwendy Mariana Savat ile evli olan Fırat Savat'ın bir kızı vardır. Eşi Gwendy Delgado Savat, basketbol kariyerlerine ve eğitim hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyen sporcular için danışmanlık ve yabancı dil eğitimi hizmeti vermesinin yanı sıra Plus Basketball sporcuları ve antrenörleri için  uluslararası koordinasyonu sağlamaktadır.

GSM
: +90 554 305 81 25 (Telefon, Whatsapp + Telegram + Zoom + Skype)